Posted on

Biznesplan pizzerii “Fabiano”

Biznesplan pizzerii "Fabiano"

Potrzebny Ci biznesplan pizzerii? Znajdziesz w tym miejscu kompletny przykład biznesplanu, przygotowany dla pizzerii „Fabiano”, zawierający m.in. charakterystykę przedsiębiorstwa, analizę strategiczną, plan marketingowy i plan finansowy. Przeczytaj biznesplan pizzerii „Fabiano”.

Jak wygląda proces powstawania biznesplanu i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać biznesplan? Poniższy przykład biznesplanu powstał według wytycznych tam zawartych.

Kompletny tekst: Biznesplan pizzerii „Fabiano”

Okładka

Biznesplan pizzerii

Spis treści


Streszczenie
1. Charakterystyka przedsiębiorstwa
   1.1. Nazwa firmy
   1.2. Przedmiot działalności
   1.3. Lokalizacja
   1.4. Misja firmy
   1.5. Charakterystyka właściciela
   1.6. Struktura organizacyjna
   1.7. Analiza i studia poprzedzające biznesplan
2. Analiza rynku i konkurencji
   2.1. Trendy rynkowe
   2.2. Klienci
   2.3. Konkurencja
3. Analiza SWOT
   3.1. Identyfikacja czynników
   3.2. Strategia
4. Plan marketingowy
   4.1. Cele marketingowe
   4.2. Historia i prognoza sprzedaży
   4.3. Strategia produktu
   4.4. Strategia cen
   4.5. Strategia dystrybucji
   4.6. Strategia promocji
5. Plan finansowy
   5.1. Założenia
   5.2. Rachunek zysków i strat
Spis tabel

Streszczenie


Niniejszy biznesplan został opracowany na potrzeby pizzerii „Fabiano”, działającej na terenie Rzeszowa. Oferujemy włoską pizzę własnej roboty, ciasta i desery. W nadchodzącym roku wprowadzimy do oferty nowe produkty.

W 2023 r. chcemy osiągnąć wzrost sprzedaży o co najmniej 15% w stosunku do roku 2022 i zwiększać go nadal w kolejnych latach, w oparciu o nowe produkty oraz zwiększone nakłady na promocję i reklamę. Jeśli ten plan zakończy się powodzeniem, zastanowimy się nad otwarciem kolejnych punktów w ramach wdrażania dalszego planu ekspansji.

Biorąc pod uwagę wszystkie typy lokali, Polacy najchętniej odwiedzają pizzerie. Dopiero w dalszej kolejności znalazły się fast foody i restauracje. Najczęściej wybieraną kuchnią jest kuchnia włoska i polska. Postanowiliśmy wykorzystać tę tendencję i wprowadzić do oferty pierogi. Postawimy na wysoką jakość dań, ponieważ jest to najczęściej wskazywany w badaniach powód do ponownego odwiedzenia lokalu.

Celem sporządzenia biznesplanu jest usprawnienie zarządzania firmą i umożliwienie kontroli jej działalności. Będziemy starać się umacniać pozycję na zajmowanym dotąd obszarze i budować silną markę, aby w przyszłości podjąć dalszą ekspansję i otwierać kolejne pizzerie.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)