Posted on

Biznesplan salonu kosmetycznego “Agata”

Salon kosmetyczny to miejsce, gdzie specjaliści zajmują się pielęgnacją ciała i twarzy. Zazwyczaj oferują szeroki zakres usług związanych z urodą i zdrowiem, takich jak manicure, pedicure, depilacja, masaże, zabiegi na twarz, makijaż, czy też zabiegi na ciało, takie jak pilling, masaż antycellulitowy czy mezoterapia. W salonie kosmetycznym można również znaleźć profesjonalne kosmetyki i porady dotyczące pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Często salony kosmetyczne oferują również różnego rodzaju pakiety usług, takie jak dzień spa, przygotowane specjalnie dla osób chcących odpocząć i zrelaksować się.

Potrzebny Ci biznesplan salonu kosmetycznego? Zobacz kompletny przykład biznesplanu, przygotowany dla salonu kosmetyki i kosmetologii „Agata”. Zawiera on: charakterystykę i strategię przedsiębiorstwa, analizę strategiczną, plan marketingowy, plan zatrudnienia i plan finansowy. Przeczytaj biznesplan salonu kosmetycznego „Agata”.

Jak wygląda proces powstawania biznesplanu i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać biznesplan? Poniższy przykład biznesplanu powstał według wytycznych tam zawartych.

Kompletny tekst: Biznesplan salonu kosmetycznego „Agata”

Okładka

Spis treści


Streszczenie
1. Charakterystyka przedsiębiorstwa
   1.1. Nazwa firmy
   1.2. Przedmiot działalności
   1.3. Siedziba
   1.4. Obszar działania
   1.5. Charakterystyka właściciela
   1.6. Organizacja pracy
   1.7. Analiza i studia poprzedzające biznesplan
2. Analiza otoczenia
   2.1. Analiza rynku
   2.2. Analiza otoczenia dalszego
3. Strategia przedsiębiorstwa
   3.1. Misja
   3.2. Wizja
   3.3. Cele strategiczne
4. Analiza strategiczna SWOT
   4.1. Identyfikacja czynników
   4.2. Strategia
5. Plan marketingowy
   5.1. Konkurencja
   5.2. Klienci
   5.3. Cele marketingowe
   5.4. Prognoza sprzedaży
   5.5. Strategia produktu
   5.6. Strategia ceny
   5.7. Strategia dystrybucji
   5.8. Strategia promocji
6. Plan zatrudnienia
   6.1. Zatrudnienie
   6.2. Płace
   6.3. Założenia polityki personalnej i kadrowej
7. Plan finansowy
   7.1. Założenia
   7.2. Rachunek zysków i strat
Bibliografia
Spis tabel

Streszczenie


Salony kosmetyczne są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez kobiety i coraz częściej także przez mężczyzn. W dzisiejszych czasach, w których dbanie o wygląd i kondycję ciała jest niezwykle istotne, rozwój branży kosmetycznej jest zjawiskiem dynamicznym. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług kosmetycznych, co przyczynia się do ciągłego wzrostu rynku usług kosmetycznych.

Branża kosmetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki w Polsce, nawet pomimo niedawnego spowolnienia spowodowanego przez pandemię COVID-19. Wszechobecny kult młodości, piękna i sprawności fizycznej sprawia, że ludzie chcą tacy właśnie być. Zbliżenie się do ideału nie jest jednak łatwe. Wymaga pracy, poświęceń i korzystania z usług salonów kosmetycznych. Jednocześnie czas, jaki są w stanie poświęcić na to klienci drastycznie się kurczy, co powoduje, że rynek usług kosmetycznych będzie w przyszłości rynkiem znaczenie bardziej konkurencyjnym i wymagającym niż obecnie.

Niniejszy biznesplan powstał dla salonu kosmetyki i kosmetologii “Agata” ze względu na konieczność modyfikacji dotychczasowej strategii rozwoju oraz rozszerzenie działalności dzięki wizytom domowym. Salon kosmetyczny “Agata” świadczy swoim klientom usługi manicure, pedicure, depilacji, masażu oraz zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, szyi i dekoltu. W ciągu ostatnich lat największy wzrost sprzedaży został odnotowany dzięki specjalistycznym zabiegom pielęgnacyjnym (mikrodermabrazja diamentowa, peeling kawitacyjny, peelingi chemiczne).

Chcemy osiągnąć wzrost sprzedaży o 12% rocznie przez następne pięć lat działalności oraz wdrożyć sprzedaż usług świadczonych podczas wizyt domowych. Celem sporządzenia biznesplanu jest umożliwienie bieżącego monitorowania wyników firmy i zidentyfikowania obszarów, w których potrzebne będzie podjęcie działań korekcyjnych.

Klauzula poufności: biznesplan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą zleceniodawcy do celów w nim określonych.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)