Posted on

Chcesz być produktywny? Wciel w życie te nawyki!

Chcesz być produktywny? Wciel w życie te nawyki!

Każda pobudka rano jest dla ciebie koszmarem? Czy wiesz, że produktywne osoby mają zwykle inne poranne nawyki? Nawyki, które pomagają im być bardziej kreatywnymi, produktywniejszymi i pogodniejszymi na co dzień.

Pamiętaj o śniadaniu

Bez wątpienia śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ważne, aby było ono obfite i bogate w witaminy oraz minerały. Przy tym posiłku nie trzeba martwić się o kalorie, spalimy je w ciągu dnia. Zdrowe i solidne śniadanie zapewni tobie zastrzyk energii niezbędny do efektywnego działania w ciągu całego dnia. Pomoże się tobie skoncentrować na ważnych sprawach i zapewni siłę, potrzebną do zmagania się z trudnymi zadaniami i codziennymi obowiązkami.

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz

Regularna aktywność fizyczna ma niebagatelnie korzystny wpływ na zdrowie i kondycję. Poranne ćwiczenia fizyczne pobudzają i zapewniają większą produktywność w ciągu całego dnia. Działają również odprężająco i wspomagają koncentrację. Dzięki regularnym ćwiczeniom z łatwością rozwiązywać będziesz problemy, polepszy się twój nastrój i samopoczucie. Jeśli nie masz czasu na poranną gimnastykę przed pracą, przesiądź się z samochodu na rower lub chodź do pracy pieszo.

Wszystkie prywatne problemy rozwiąż przed pracą

Nieuniknionym jest być czasem rozkojarzonym w miejscu pracy z powodu prywatnych problemów. Ważne jest jednak, aby nasze życie prywatne nie rujnowało naszej efektywności w pracy. Dlatego tak ważne, aby wszystkie prywatne problemy (np. kłótnia z partnerem lub ważny telefon do bliskiej osoby) załatwiać i rozwiązywać przed pracą. Minimalizuj rzeczy, które mogą cię rozpraszać na samym początku dnia, abyś mógł ze spokojną głową zająć się rzeczami naprawdę ważnymi.

Medytuj

Regularna medytacja pomaga nam być skupionymi i skoncentrowanymi na co dzień. Dzięki niej możemy osiągnąć wewnętrzny spokój, który jest niezbędny, jeśli chcemy być produktywni i efektywni. Czasem wystarczy 15 minut medytacji dziennie, abyśmy stali się wydajniejsi, spokojniejsi i lepiej funkcjonowali w życiu osobistym i zawodowym. Medytacja pomoże tobie również lepiej kontrolować myśli i uczucia, co jest kluczowe dla większej produktywności, szczególnie w stresujących sytuacjach.

Zaplanuj swój dzień

Cokolwiek zaplanowałeś sobie na nadchodzący dzień, trzymaj się tego planu. Z pomocą przyjdzie dobra organizacja czasu. Zapisz wszystkie zadania do wykonania i miej taką listę zawsze przy sobie. Odhaczaj wszystkie załatwione sprawy. Ustal priorytety. Zaczynaj od zadań najtrudniejszych i najważniejszych. Poranek jest idealnym czasem na planowanie, ponieważ jesteśmy wtedy wypoczęci i możemy w obiektywny sposób pomyśleć o wszystkich czekających nas w ciągu dnia obowiązkach. Łatwiej jest nam ustalić priorytety i zastanowić się nad najefektywniejszym sposobem wykonania pewnych zadań.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)