Posted on

Cieżka praca receptą na sukces w biznesie

Cieżka praca receptą na sukces w biznesie

W mediach bardzo często pojawiają się opowieści współczesnych milionerów, który przedstawiają swoją drogę do kariery. Wielu z nich zaczynało od małych garażowych firm. Niektórzy nie mieli praktycznie żadnego kapitału na start, zaczynali z długami, a mimo to im się udało.

Celem tych opowieści jest zmotywowanie tysięcy młodych osób do tego, aby walczyli o swoje marzenia i próbowali pracy na swoim. Jest to szczególnie ważne w czasach bezrobocia, kiedy wiele osób tuż po studiach pozostaje bez pracy. Mogą oni postawić na siebie, pracować na swój sukces poprzez rozwijanie własnej działalności gospodarczej. To nie jest proste.

Jednym wspólnym wątkiem opowieści ludzi sukcesu jest zawsze ciężka praca w pierwszych miesiącach i latach działania firmy. Wielu ludzi sukcesu potwierdza, że na początku trzeba przede wszystkim ciężko i konsekwentnie pracować. Tutaj bardzo ważna jest determinacja i chęć zdobycia celu. Gdy pracuje się po kilkanaście godzin dziennie, bez weekendów, urlopów, a pieniędzy nadal nie ma, można się załamać.

Jednak osoby naprawdę silne nie zbaczają z raz obranej ścieżki i pracują dalej. Jest to słuszna strategia bo trzeba być świadomym, że na stałych klientów i renomę pracuje się latami. Klienta trzeba szanować i wsłuchiwać się w jego potrzeby. Aby zdobyć swoje miejsce na rynku trzeba często godzić się na pracę za bardzo niskie stawki. Z pewnością jednak warto.

Silna motywacja to klucz do sukcesu. Przedsiębiorcy często mówią o chęci bycia niezależnym. Nie chcą nikogo słuchać, ani przed nikim odpowiadać. Mają potrzebę, aby zarabiać pieniądze samodzielne, dzięki swoim umiejętnościom i wiedzy. Oni nie muszą być nikomu wdzięczni, ponieważ sami zapracowali na wszystko co mają, a rynek zweryfikował użyteczność i jakość oferowanych przez nich produktów, i usług.

Żyjemy w czasach, kiedy wszyscy chcą osiągnąć sukces szybko i łatwo, a przy okazji żeby było ich stać na wakacje, wyjście w miasto i inne rozrywki. Uważają, że coś im się należy. Nie jest to droga, którą podążali ludzie sukcesu. Oni wiedzą, że potrzebna jest praca i wytrwałość, należy być tak dobrym w tym co się robi, aby inni myśleli, że przychodzi ci to z łatwością i masz ku temu naturalny talent.

Prawda jest jednak taka, że dobre efekty daje tylko ciężka praca oraz chęć osiągnięcia zakładanych celów. Bezcenne może być odkrycie swoich mocnych stron, aby wybrać zajęcie, w którym można się spełnić, które nie będzie męczyć. Często mówi się o połączeniu pracy i pasji. Robienie tego w czym jesteś dobry (dobra) przyniesie ci satysfakcję.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)