Posted on

Dlaczego marketing internetowy jest tak ważny w dzisiejszych czasach?

Dlaczego marketing internetowy jest tak ważny w dzisiejszych czasach?

Dzisiaj większość z nas korzysta z internetu na co dzień. Właśnie dlatego miejsce to stało się również tak atrakcyjne dla reklamodawców, którzy realizują w nim różne kampanie e-marketingowe.

Na całym świecie dostęp do internetu ma około 4 miliardy osób, a liczba ta stale rośnie. Stanowi to nieco ponad połowę wszystkich ludzi na świecie. Z tej właśnie liczby większość korzysta także z mediów społecznościowych – razem to około 3 miliardy osób, czyli około 40% populacji.

Z kolei w Polsce według Polskich Badań Internetu liczba osób korzystających z sieci wynosi około 27,7 miliona osób, z czego większość również posiada także konta w mediach społecznościowych, na przykład na najpopularniejszym Facebooku.

Właśnie z tego powodu widzimy coraz większe zainteresowanie marketingiem internetowym, który już od lat jest chętnie wybierany przez reklamodawców, aby dotrzeć do szerokiej, ale też sprecyzowanej grupy docelowej.

Najważniejsze zalety marketingu internetowego:

  • przystępne ceny nawet dla mniejszych firm
  • bardzo szeroki zasięg – nawet ogólnoświatowy
  • precyzyjne dotarcie do wybranej grupy docelowej
  • personalizacja reklamy przez określenie jej dokładnych parametrów
  • możliwość oddziaływania na różne zmysły jednocześnie
  • możliwość rozpoczęcia kampanii od zaraz
  • efektywność zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych

Właśnie te zalety oraz rosnąca liczba użytkowników internetu sprawiły, że marketing internetowy jest obecnie tak ważnym elementem w kampaniach realizowanych przez różne marki.

Kampanie e-marketingowe najczęściej zlecane są fachowcom w tej dziedzinie, jak na przykład agencji Fabryka Marketingu, która od wielu lat zajmuje się ich prowadzeniem. W jej ofercie dostępne są między innymi takie usługi jak SEO – pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW, social media marketing, czyli marketing w mediach społecznościowych, kampanie linków sponsorowanych, remarketing czy content marketing. Więcej o ofercie znajdziemy na stronie Fabryka Marketingu.

Podsumowując, e-marketing to przyszłość dla reklamy. Z jego zalet może skorzystać każda firma!

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)