Posted on

Strategia promocji internetowej dla stolarni “Tischler”

Strategia promocji internetowej dla stolarni "Tischler"

Zastanawiasz się w jaki sposób promować swoją firmę w Internecie? Znajdziesz w tym miejscu przykład strategii promocji przygotowanej dla stolarni. Opisano szereg działań z zakresu reklamy, marketingu szeptanego, PR oraz oszacowano ich koszt.

Zapoznaj się z przykładem strategii promocji internetowej utworzonej dla stolarni “Tischler”.

Uwaga! Nazwy własne zostały zmienione (są fikcyjne). Jeśli interesuje Cię przygotowanie i wdrożenie strategii promocji internetowej zobacz tutaj. Jej wdrożenie możesz zlecić nam przez tę stronę – Marketing internetowy.

Kompletny tekst: Strategia promocji internetowej dla stolarni “Tischler”

Okładka

Strategia promocji internetowej dla stolarni "Tischler" - przykład

Spis treści

Spis treści


Streszczenie
1. Opis firmy
   1.1. Przedmiot działalności
   1.2. Obszar działania
   1.3. Właściciele
   1.4. Produkty i usługi
   1.5. Klienci
2. Cele marketingowe
   2.1. Cele marketingowe na najbliższy rok i kolejne 5 lat
   2.2. Cele marketingowe w obszarze promocji internetowej
3. Badanie zainteresowania – wskazówki dla pozycjonowania i optymalizacji strony
   3.1. Wybór słów kluczowych
   3.2. Analiza trendów
   3.3. Wskazówki co do pozycjonowania i optymalizacji
4. Reklama
5. Marketing szeptany
   5.1. Artykuły sponsorowane
   5.2. Artykuły do przedrukowania
   5.3. Wpisy na forach, komentarze pod artykułami
   5.4. Prowadzenie bloga firmowego
   5.5. Fanpage na Facebooku
6. Public relations
7. Budżet
Podsumowanie
Spis rysunków
Spis tabel

Streszczenie

Streszczenie


Strategia promocji powstała na potrzeby nowo utworzonej stolarni “Tischler”. Planowane działania uwzględniają przede wszystkim promocję stolarni za pośrednictwem internetu. Mogą być wdrażane niezależnie od siebie, chociaż najlepsze efekty zapewni kompleksowe wdrażanie.

Właścicielami stolarni są Andrzej Tischler i jego żona Ewelina, którzy mają kilkuletnie doświadczenie w pracy w podobnym przedsiębiorstwie. Właściciele zdecydowali się na wykorzystanie obok tradycyjnie prowadzonej sprzedaży również sklepu internetowego. Chcą, aby firma dynamicznie się rozwijała i docierała ze swoim przekazem do klientów z całej Polski, co jest możliwe dzięki internetowi. Miesięczny budżet, jaki przeznaczono na promocję firmy w internecie nie przekracza 5 000 zł. Dodatkowo istnieje możliwość przeprowadzenia akcji PR, na którą należałoby przeznaczyć jednorazowo około 3 000 zł.

Niniejsza strategia rozpoczyna się od opisu firmy, wskazania jej przedmiotu działalności, obszaru działania, właścicieli, produktów i usług oraz klientów. Następnie wskazano cele marketingowe. W dokumencie oszacowano zainteresowanie w internecie tematyką mebli (do sypialni i do kuchni), materaców oraz renowacją mebli, uwzględniając określony teren i istniejące trendy w cyklu miesięcznym. Szacunki te pozwolili sformułować wskazówki, co do pozycjonowania i optymalizacji strony firmowej. Omówiono dostępne rodzaje reklamy w internecie, ich koszt, a także metody prowadzenia marketingu szeptanego. Zaproponowano działania PR w postaci akcji promocyjnej skierowanej do mediów internetowych (oraz w miarę możliwości do mediów tradycyjnych). Na koniec zestawiono szacunkowy budżet.

Właściciel firmy nie życzył sobie przygotowania całego planu marketingowego, lecz jedynie tej jego części, która odnosi się do promocji internetowej. Dokument wzbogacono tylko o te treści, bez których nie byłoby to możliwe.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)