Posted on

Sposób na poprawę obsługi klienta – Call Center w CRM

Sposób na poprawę obsługi klienta – Call Center w CRM

Oprogramowanie CRM (client relations management) jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego skutecznego systemu obsługi informatycznej przedsiębiorstwa. Inteligentne systemy contact center są w bardzo zaawansowanym stopniu sprzężone z programami CRM, gwarantując jeszcze wyższy poziom obsługi.

Inteligentne systemy obsługi klienta w jednym miejscu

Każda firma – nie tylko ta specjalizująca się w obsłudze infolinii wychodzących lub przychodzących dla jakiejś marki, dostawcy usługi lub producenta – dąży dzisiaj do integracji swoich rozmaitych systemów zarządzania firmą w jednym spójnym środowisku IT. Dlatego o sukcesie takich firm jak Cludo.pl, które z powodzeniem wprowadziły na rynek nowoczesny system call center w chmurze, decydują przede wszystkim mniejsze i średnie przedsiębiorstwa, które normalnie nie mogłyby pozwolić sobie na wdrożenie całego zaplecza infrastrukturalnego i przeszkolenie kadr do obsługi własnego call center. Zainstalowany i skonfigurowany w chmurze system call center, a zatem udostępniany według potrzeb np. na urządzenia mobilne pracowników w ich domach – jest więc strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o organizację pracy w dobie pandemii i nie tylko.

Kontrola i nadzór nad pracownikiem – to nie wszystkie funkcje call center

Integracja CRM w call center jest uzależniona oczywiście od tego, z jakiego systemu obsługi klienta (CRM) do tej pory korzystała firma – jeśli w ogóle posiadała taką bazę danych z funkcjonalnościami. Firmy oferujące inteligentne contact center w chmurze są oczywiście w stanie zaimplementować większość formatów i popularnych licencjonowanych programów CRM do swojego środowiska, ale naturalnie może dochodzić do pewnych kłopotów na etapie migracji danych. Może się więc okazać, że z typowo technicznego punktu widzenia, integracja CRM w call center powinna zostać przeprowadzona na zasadzie całkowitego przebudowania środowiska i przeniesienia firmy oraz jej pracowników na nową, kompatybilną i niezawodną platformę. W ten sposób osoby nadzorujące pracę konsultantów albo sprzedawców mają dostęp zarówno do pełnego wglądu w ich pracę w czasie rzeczywistym jak i mogą uzyskać pełen przekrój raportów, analiz i statystyk w dowolnie wybranym zakresie, przedziale czasowym, składzie osobowym itp.

Sposób na poprawę obsługi klienta – Call Center w CRM

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)