Posted on

Balony reklamowe. 4 powody, dla których warto ich używać

Balony reklamowe. 4 powody, dla których warto ich używać

Do dnia dzisiejszego balony reklamowe nie należą do najpopularniejszych sposobów reklamowania własnej marki. A szkoda! To oryginalne narzędzie marketingowe ma wiele zalet, które warto poznać. Jakie argumenty przemawiają za tym, abyś wykorzystał siłę przebicia balonów reklamowych z nadrukiem podczas kolejnego festynu, targów lub innego eventu sprzedażowego?

Widoczność i wielkość powierzchni reklamowej

Pneumatyczny balon reklamowy jest bardzo duży, dlatego w naturalny sposób przyciąga wzrok Twoich potencjalnych klientów. Dzięki temu, że pneumatyczne balony są wysokie i duże (mogą mieć nawet 6 metrów wysokości!), ludzie zauważą je nawet ze znacznej odległości, stojąc w tłumie. Znaczące gabaryty oraz odpowiednio dobrany kolor spowodują, że Twój balon stanie się drogowskazem w zatłoczonej przestrzeni, dzięki czemu ludzie będą się pod nim spotykać i lepiej go zapamiętają, a stamtąd już tylko krok do Twojego stoiska wystawowego!

Niskie koszty promocji

Zastanawiałeś się kiedyś nad wynajmem dużej powierzchni reklamowej? Drukowałeś wielkoformatowy banner? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, na pewno wiesz, że są to duże koszty. W porównaniu z nimi, pneumatyczny balon reklamowy jest tani i będzie Ci służył przez wiele lat, ciesząc oczy żywymi kolorami i dobrze widocznym logo Twojej firmy.

Łatwość montażu i transportu

Złożony balon reklamowy jest nieduży i dość lekki, a z jego rozłożeniem poradzisz sobie samodzielnie! Inaczej niż w przypadku wielkich bannerów, nie potrzebujesz ekipy, która pomoże Ci z jego rozłożeniem. Wystarczy, że położysz złożony balon w wybranym przez siebie miejscu i podłączysz do niego dołączony do zestawu wentylator, a Twoja reklama będzie pięknie wyeksponowana w zaledwie 60 sekund!

Ekologia i wielosezonowość

Pneumatyczny balon z logo to doskonała alternatywa dla ulotek i innych wydruków. Podczas takich wydarzeń jak targi i festiwale uczestnicy otrzymują setki materiałów reklamowych, a większość z nich ląduje w koszu po kilkudziesięciu sekundach. Bardziej ekologicznym, a także skuteczniejszym sposobem na wyróżnienie się z tłumu jest właśnie balon reklamowy, który posłuży Ci przez wiele lat.

Podsumowanie

Jak widzisz, balony reklamowe mają wiele zalet. Sprawdzą się doskonale podczas różnorodnych eventów, w trakcie których prezentujesz ofertę swojej firmy. Balony pneumatyczne przykuwają wzrok, są bardzo wytrzymałe i łatwe w instalacji, dzięki czemu oszczędzasz zarówno pieniądze, jak i cenny czas. Rozważ tę inwestycję, a z pewnością będziesz zadowolony!

Więcej na: http://inventini.com/dmuchance-reklamowe/balony-reklamowe/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)