Posted on

Najpopularniejsze formy marketingu w sieci

Najpopularniejsze formy marketingu w sieci

Aktualnie reklama w internecie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród reklamodawców – wybierają ją zarówno najwięksi gracze, jak również jednoosobowe firmy o znacznie mniejszych budżetach. Jakie formy marketingu w sieci wybierane są dzisiaj najczęściej?

Pod pojęciem takim jak reklama w internecie kryje się tak naprawdę bardzo wiele zróżnicowanych metod promocji, które łączy wykorzystanie internetu. Wśród nich znajdują się zarówno takie, które znane są już od wielu lat, jak również takie, które zostały opracowane stosunkowo niedawno.

Jakie metody e-marketingu są najpopularniejsze? Sprawdź teraz 5 najczęściej wybieranych metod reklamy on-line!

1. SEO – optymalizacja i pozycjonowanie

To metoda reklamowa, która na ogół nie jest widoczna w sieci. Polega ona na promocji przez wyszukiwarki internetowe – jej celem jest wyniesienie adresy strony WWW na wyższą pozycję dla konkretnych słów wpisywanych do wyszukiwarki.

SEO, czyli optymalizacja i pozycjonowanie to działanie długofalowe – aby uzyskać najlepszą pozycję, strona musi być promowana przez tę metodę stale.

2. Kampanie linków sponsorowanych AdWords

To popularny system płatnej reklamy w wyszukiwarkach internetowych – polega na wyświetlaniu boksów reklamowych i innych oznaczonych treści prowadzących do strony internetowej reklamodawcy.

Boksy reklamowe AdWords od Google prezentowane są w wyszukiwarce Google, a także na stronach partnerskich.

3. E-mail marketing

To jedna z najstarszych metod reklamowych on-line – liczy sobie niemalże tak dużo lat jak internet.

Wysyłanie wiadomości e-mailowych o charakterze reklamowym najlepiej sprawdza się wtedy, gdy użytkownicy dobrowolnie zapisują się na listę mailingową, czyli na newslettera.

4. Social media marketing

Marketing w mediach społecznościowych, czyli social media marketing to reklama, która bazuje na mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat czy YouTube.

Dla firm social media marketing to nie tylko dobry sposób na prezentację oferty, ale także na bezpośrednią komunikację z klientami.

5. Content marketing

Marketing treści, czyli content marketing ma powiązanie z SEO.

To metoda, która polega na publikowaniu wartościowych treści w sieci, na przykład w postaci artykułów eksperckich, wpisów na blogach firmowych.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)