Posted on

Plan marketingowy restauracji “Cichy port”

Plan marketingowy restauracji "Cichy port"

Potrzebny Ci plan marketingowy restauracji? Plan marketingowy to jedno z narzędzi używanych do sprawnego zarządzania firmą, dostarcza pomysłów odnośnie promocji i jej dynamiczniejszego rozwoju. W tym miejscu znajdziesz przykład planu marketingowego przygotowanego dla restauracji „Cichy port”.

Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego restauracji „Cichy port”.

Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy restauracji „Cichy port”

Okładka

Plan marketingowy restauracji "Cichy port"

Spis treści

Spis treści


Streszczenie
1. Analiza sytuacji
  1.1. Trendy rynkowe
  1.2. Analiza SWOT
  1.3. Analiza konkurencji
2. Strategia marketingowa
  2.1. Misja firmy
  2.2. Cele marketingowe
  2.3. Strategia produktu
  2.4. Strategia ceny
  2.5. Strategia promocji
  2.6. Dystrybucja
  2.7. Obsługa klienta
3. Finanse
4. Procedury kontrolne i aktualizacyjne
Spis tabel

Streszczenie

Streszczenie


Wartość rynku gastronomicznego w Polsce wynosiła 30,2 mld zł w 2015 r. i wzrosła w stosunku do roku 2014 (28,3 mld zł). Zwiększyła się także liczba restauracji z 17 414 w 2014 r. do 18 069 w 2015 r., co może świadczyć o poprawie koniunktury w branży. Nasza restauracja zamierza to wykorzystać.

Niniejszy plan marketingowy został opracowany na potrzeby restauracji „Cichy port”. Restauracja oferuje potrawy kuchni typowo polskiej, ponadto duży wybór mięs i ryb. W lokalu panuje domowa atmosfera, doskonały styl i elegancja, która zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta. Oprócz stałej działalności, będziemy organizować imprezy okolicznościowe (m.in.: komunie, chrzciny, spotkania biznesowe, bankiety).

Celem planu marketingowego jest osiągnięcie średniego obłożenia na poziomie 40% w 3 roku działalności, w czym ma pomóc intensywnie prowadzona promocja w internecie. Planowane otwarcie drugiej restauracji nastąpi w 2019 r. Plan marketingowy posłuży do monitorowania przebiegu realizacji założeń.

Wszystkie analizy zawarte w planie marketingowym opracowano na podstawie informacji udzielonych przez zleceniodawcę oraz badań własnych.

Klauzula poufności: plan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą zleceniodawcy do celów w nim określonych.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)