Posted on

Plan marketingowy księgarni „Teraz na Słowo”

Księgarnia to miejsce, gdzie można kupić książki oraz czasopisma. Księgarnie oferują zwykle szeroki wybór literatury, zarówno beletrystycznej, jak i fachowej, w różnych językach i na różne tematy. Oprócz tego, w księgarniach można znaleźć także pomoce naukowe, podręczniki szkolne, kalendarze, mapy oraz artykuły papiernicze związane z czytaniem i pisaniem. Księgarnie często organizują także spotkania autorskie, warsztaty czytania oraz promocje książek. W dzisiejszych czasach wiele księgarni prowadzi także sprzedaż online i wysyłkową, co umożliwia łatwy dostęp do książek i czasopism dla osób, które nie mają dostępu do fizycznej księgarni.

Potrzebny Ci plan marketingowy księgarni? Sprawdź przykład planu marketingowego księgarni „Teraz na Słowo”. Plan marketingowy to jedno z narzędzi służących do sprawnego zarządzania firmą.

Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego księgarni „Teraz na Słowo”.

Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy księgarni „Teraz na Słowo”

Okładka

Spis treści


Wprowadzenie
1. Analiza sytuacji
  1.1. Charakterystyka przedsiębiorstwa
  1.2. Trendy rynkowe
  1.3. Analiza SWOT
  1.4. Analiza konkurencji
  1.5. Analiza 5 sił Portera
2. Strategia marketingowa
  2.1. Misja firmy
  2.2. Cele marketingowe
  2.3. Strategia produktu
  2.4. Strategia ceny
  2.5. Strategia promocji
  2.6. Dystrybucja
  2.7. Obsługa klienta
3. Finanse
4. Procedury kontrolne i aktualizacyjne
Streszczenie menedżerskie

Wprowadzenie


Niniejszy plan marketingowy został opracowany na potrzeby księgarni „Teraz na Słowo”. Wraz z rokiem 2023 pragniemy rozszerzyć obecny asortyment i wprowadzić do oferty sprzedaż artykułów papierniczych i piśmienniczych niezbędnych w życiu codziennym, w szkole i w biurze. Zaliczać się do nich będą m.in.: artykuły do rysowania i malowania, tornistry, worki, piórniki, nośniki danych, przybory geometryczne, skoroszyty, klipsy, okładki, notesy, koperty, obwoluty, identyfikatory, segregatory, pudła, przyborniki, teczki, skorowidze.

Wprowadzenie nowych artykułów papierniczych zostało przeanalizowane z punktu widzenia zarówno dostawcy, jak i konsumenta. Dla samej księgarni to przede wszystkim możliwość szybkiego zwiększenia sprzedaży w firmie, zaś dla klienta to kusząca oferta dokonana zakupów w jednym miejscu po atrakcyjnej cenie.

Księgarnia „Teraz na Słowo” w związku z planowanymi poszerzeniem swojego asortymentu, planuje również wejść w bliższy kontakt z placówkami oświatowymi, w celu zamawiania i sprowadzania im na zamówienie nie tylko wybranych pozycji podręcznikowych, ale również materiałów piśmienniczych w formie tzw. “wyprawki” dla żłobków i przedszkoli. Oprócz tego planowana jest reklama e-mailowa mająca zachęcić odbiorców do zapoznania się z ofertą produktową, jak i wzbudzić zainteresowanie samym przedsiębiorstwem.

Wdrożenie nowych produktów do oferty księgarni „Teraz na Słowo” ma ogromne znaczenie w celu osiągnięcia sukcesu na rynku. W przypadku gdyby dotychczasowy asortyment znajdował się w fazie spadku sprzedaży, nowe produkty zapewnią wysoki zysk, nie tylko na start, ale także w przyszłości.

W planie marketingowym przygotowanym na potrzeby księgarni, przedstawiono szacowane rezultaty wprowadzenia nowych produktów na rynek w oparciu o przygotowaną analizę rynku, a także badanie nowych produktów korzystając zarówno z zewnętrznych, jak i wewnętrznych pomysłów rozszerzenia obecnie posiadanego asortymentu.

Klauzula poufności: plan zawiera informacje poufne i może być wykorzystany wyłącznie za zgodą zleceniodawcy do celów w nim określonych.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)