Posted on

Plan marketingowy salonu fryzjerskiego “Iwona” – przykład

Zastanawiasz się w jaki sposób napisać plan marketingowy salonu fryzjerskiego? Jest to jedno z narzędzi używanych do sprawnego zarządzania firmą. Znajdziesz w tym miejscu plan marketingowy przygotowany dla małego salonu fryzjerskiego.

Małe salony fryzjerskie są często bardziej przytulne i kameralne niż duże salony fryzjerskie, co pozwala klientom poczuć się bardziej zrelaksowanymi i bardziej komfortowo podczas wizyty u fryzjera. Ponadto, w małych salonach fryzjerskich często panuje bardziej osobisty i indywidualny styl obsługi klienta, co może być bardziej atrakcyjne dla niektórych osób.

Jak wygląda proces powstawania planu marketingowego i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać plan marketingowy? Poniższy przykład planu marketingowego powstał według wytycznych tam zawartych. Przeczytaj przykład planu marketingowego salonu fryzjerskiego „Iwona”.

Uwaga! Zleć napisanie przykładu planu marketingowego dla dowolnego przedsięwzięcia. Zobacz tutaj.

Kompletny tekst: Plan marketingowy salonu fryzjerskiego „Iwona”

Okładka

Spis treści


Streszczenie
1. Analiza rynku
   1.1. Rynki docelowe
   1.2. Segmenty rynku
   1.3. Ocena potencjału rynkowego
2. Analiza konkurencji
3. Analiza strategiczna
4. Misja i cele marketingowe
   4.1. Misja
   4.2. Cele marketingowe
   4.3. Strategia marketingowa
5. Marketing mix
   5.1. Produkt
   5.2. Cena
   5.3. Promocja
   5.4. Dystrybucja
6. Wdrożenie
   6.1. Plan wdrożenia
   6.2. Harmonogram
7. Finanse
Spis tabel

Streszczenie


“Iwona” to mały, ale ambitny salon fryzjerski, który został założony w 2023 roku przez Iwonę Skrzypek, absolwentkę szkoły fryzjerskiej. Salon mieści się w centrum miasta, które liczy 12 tysięcy mieszkańców. Iwona postanowiła otworzyć salon, ponieważ uważała, że istniejące już salony fryzjerskie nie spełniają w pełni potrzeb mieszkańców, co stwarza dla niej szansę na zaspokojenie niszowego rynku i pozyskanie klientów.

Obecnie właścicielka pracuje w salonie sama, ale w planach ma zatrudnienie dodatkowych fryzjerek w przyszłości. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie liczby klientów i zaspokojenie coraz większej liczby potrzeb. Wartość obsługiwanego rynku szacowana jest na 151 200 zł, co stanowi istotny potencjał rozwoju dla salonu fryzjerskiego.

Planowany wzrost wartości sprzedaży salonu fryzjerskiego jest imponujący. W 2023 roku przewidywana wartość sprzedaży wynosi 70 000 zł, w 2024 roku wzrośnie do 127 400 zł, a w 2025 roku aż do 165 620 zł. Właścicielka salonu jest zdeterminowana, aby osiągnąć te cele, a plan marketingowy może pomóc jej w osiągnięciu sukcesu.

Jako mały salon fryzjerski, “Iwona” ma szansę wyróżnić się na rynku dzięki bardziej osobistemu podejściu do klienta i bardziej kameralnej atmosferze. Właścicielka może również zaoferować szeroki zakres usług, takich jak strzyżenie, farbowanie, prostowanie, stylizację włosów oraz pielęgnację. Może również rozważyć wprowadzenie dodatkowych usług, takich jak masaż skóry głowy, manicure i pedicure, aby zwiększyć wartość sprzedaży salonu fryzjerskiego.

To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.

Zobacz cały przykład

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Analiza SWOT TOWS. Wybór strategii (EBOOK)